Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - 4 listna koniczyna, która ma 510 KM

  • 2023-10-31 10:55:07

Alfa Romeo, która daje niesamowite emocje. Jej osiągi budzą respekt – 2.9 V6 Bi-Turbo wyciska 510 KM, jadąc dalej 3,9 s do 100 kmh i uwaga! tylko tył napęd!

Qudadriloglio oznacza czterolistną koniczynę, ten symbol znajduje się również w kilku miejscach na tym samochodzie. Mówi on o tym – tak – tu jest moc. Włosi poszli świetnie znanym sobie tropem. Postanowili zbudować V-szóstkę. Aby spotęgować sukces modelu, legenda głosi że do prac nad nową jednostką zostali zaprzęgnięci… inżynierowie Ferrari.

W tym aucie design łączy się z technologią, a Alfa chce aspirować tym autem do segmentu premium. Czy im to się udało? nie podejmiemy się tu oceny, ale wiemy jedno, porównując z konkurencją jest prawidłowo… spędziliśmy z tą złota sztuką kilkadziesiąt godzin, zaglądając w różne jej zakamarki. Zajmowaliśmy się zarówno pielęgnacją lakieru i jego zabezpieczeniem oraz wnętrzem i felgami. Na zwieńczenie tego faktu wybraliśmy się na sesję foto – tym razem za tło posłużył dziedziniec Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Zachęcamy do sprawdzenia innej Alfy, w której oklejaliśmy przód auta i zabezpieczaliśmy powłoką grafenową.